Vhodné umístění venkovní jednotky klimatizace

Venkovní jednotka klimatizace se dá umístit na zem (terasa, balkon..), na zeď nebo na střechu. Důležité je zvolit takové místo, aby nás (případně sousedy) co nejmíň rušil její provoz. Pokud to jde, tak aby nám nevadil pohled na samotnou jednotku nebo lišty s potrubím.

Když jí budeme dávat na terasu nebo na balkon a budeme pod ní chtít vytírat, tak jí nebudeme dávat na montbloky, ale na konzole na zeď. Při umístění na zeď je třeba vhodně zvolit výšku, abychom se nebouchali do hlavy. V rámci možností otočíme tak, aby nás vycházející proudící vzduch neobtěžoval u pití kávy.

Při umístění na zem se pokusíme najít místo tak, aby ji nezavál sníh, spadané listí atd. Také ale nelze na jednotku stavět nějaký domeček či uzavřenější přístřešek.

V neposlední řadě je třeba mít na paměti přívod el. proudu. Většina klimatizací je napájená právě přes venkovní jednotku, proto musí na místo umístění venkovní jednotky být doveden i napájecí kabel.

Dále je dobré dodržet pár technických požadavků v návaznosti na elektrospotřebiče přijímacích nebo vysílacích signál jako je televizní anténa, satelitní parabola, rádio, WiFi atd. podle uvedeného obrázku.

Poptávkový formulář

Vaše jméno

Váš email (vyžadováno)

Váš telefon

Vaše zpráva