Často kladené dotazy

Je pravda, že klimatizace víří prach a nečistoty a není vhodná pro alergiky?

Naopak, protože každá klimatizace má prachové filtry. Některé dokonce až 4 filtry s účinností až 99%. Odstraňují prach, nečistoty a zabraňují vzniku plísní a bakterií ve vnitřní jednotce. Vybírat lze i z klimatizací s ionizátorem, který zvyšuje kvalitu vzduchu.

Potřebuje klimatizace pravidelný servis?

Ano, protože pravidelný servis zvyšuje životnost. Probíhá ideálně koncem zimy a na jaře, kdy je možné využít mimo sezónní slevy.

Jak časově náročná je montáž klimatizace?

Záleží počtu a vzdálenosti vnitřních jednotek a délce propojovacího vedení. Samotná <a href=“https://www.kryoklima.cz/klimatizace/“>instalace klimatizace</a> do malého bytu, či kanceláře obvykle trvá 1 den při instalaci jedné vnitřní jednotky. Při více místnostech je třeba instalovat větší množství vnitřních jednotek, což zvyšuje časovou náročnost montáže.

Podle čeho se rozhodovat při výběru klimatizace?

Podle hlučnosti, výkonu (dle nároků klimatizovaných prostor), spotřeby (energetické třídy), nabízených funkcí i vzhledu.

Nevzniká při provozu klimatizace průvan?

Průvan nevzniká, ale cirkulaci chladného vzduchu nelze vyloučit. Proto je důležité umístění vnitřní jednotky tak, aby co nejméně obtěžovala osoby v klimatizovaném prostoru.

Jaké jsou výhody vestavěné klimatizace oproti přenosné?

Přenosná klimatizace je jako přenosné topení. Vhodné jako nouzové, krátkodobé řešení třeba na chatu. Je třeba vylévat manuálně vodu a problémem je také vyvedení horkého vzduchu z místnosti. Při použití nekvalitní přenosné klimatizace narazíte na rychlé opotřebení. Cena dražších přenosných klimatizací se pohybuje kolem 80% ceny vestavěné klimatizace.

Jsou klimatizace hlučné?

Dnešní invertorová technologie nejen snižuje spotřebu energie a zvyšuje výkon, ale i podstatně snížila hlučnost venkovní jednotky. Nemusíte se proto obávat, že byste obtěžovali sousedy. Vnitřní jednotky disponují funkcí den/noc.

Má klimatizace i jiné funkce než chlazení?

Dnešní klimatizace disponují řadou funkcí, záleží na typu a konkrétním modelu. Za zmínku stojí zejména možnost topení. Oblíbené jsou také funkce umožňující nastavení denních režimů, či ovládání přes aplikaci z chytrého telefonu.

Může klimatizace sloužit i opačně, tedy jako topení?

Ano, může. Některé typy klimatizací dokonce zvládnout vytápět až do venkovní teploty -15°C. Zároveň jde o ideální řešení například do panelákových bytů nebo kanceláří mimo topnou
sezónu.

Musím mít povolení na umístění venkovní jednotky na zeď bytového domu?

Některá bytová družstva povolení vyžadují, jiná nikoliv. Záleží na více okolnostech, ale rozhodně by Vás to nemělo odradit od záměru pořízení klimatizace. Narazit ovšem můžete u památkově chráněných objektů.

Poptávkový formulář

Vaše jméno

Váš email (vyžadováno)

Váš telefon

Vaše zpráva