Montáž a servis klimatizace

Montáže klimatizací

Vlivem poklesu cen v poslední době již nejsou klimatizace doménou jen velkých kancelářských budov. Pořídit si ji můžete i do samostatných prostor – do bytu, domu nebo malé kanceláře. V horkých letních měsících příjemně ochladí prostory. Ve chmurných dnech dokonce zvládnout i přitopit.

Výběr klimatizace a zejména montáž vyžaduje odborné znalosti a zkušenosti. Pamatovat je třeba na typ klimatizace i dostatečný výkon, její umístění a počet klimatizačních jednotek i vedení samotných rozvodů. Rádi poradíme a navrhneme kompletní řešení na míru včetně montáže a servisu.

 

Postup instalace klimatizace

  • Domluvíme si schůzku na místě realizace.
  • Na místě zjistíme dispozice prostoru. Zeptáme se podrobně na Vaše požadavky na klimatizaci, o jaké funkce máte zájem, a jak často ji plánujete využívat.
  • Na základě výpočtu velikosti prostoru a dalších faktorů navrhneme vhodný typ klimatizace. Zároveň navrhneme ideální umístění vnitřní i venkovní jednotky.
  • Na domluvené místo zdarma přivezeme klimatizační jednotky a provedeme samotnou montáž.
  • Spustíme klimatizaci a vysvětlíme vám, jak ji používat.

Servis klimatizací

Montáž provedená odbornou firmou a pravidelný servis zajistí správné fungování a prodlouží životnost klimatizace. Perioda servisu je podle toho kde je klimatizace namontována a jak se používá. Pokud klimatizace pouze chladí, měl by být 1x za rok a to před chladící sezónou. Pokud se chladí i topí, tak by měl být 2x za rok.Opět vždy před sezonou. Chladící i topnou. Pokud je umístění klimatizační jednotky na prašném místě jako je dům u prašné cesty, pole, přípdně kuřácká restaurace či restaurační kuchyň, měl by být častěji. Neudržovaná klimatizace se může stát zdrojem znečištění vzduchu v místnosti. Neboť nevyměněné (nevyčištěné) filtry a zanesené potrubí odvádějící kondenzát mohou být líhní bakterií.

Většina výrobců má podmiňuje uznání záruky pravidelnou údržbou a servisem.

Postup servisu klimatizace

Jsme schopni zajistit pravidelný servis, který je ke správnému chodu klimatizace třeba. Součástí servisu klimatizace je:

  • Venkovní jednotka: Vyčištění kondenzátoru od nečistot, ošetření speciálním přípravkem, přeměření kompresoru, kontrola hlučnosti
  • Vnitřní jednotka: Vyčištění filtrů, propláchnutí trubic odvádějících kondenzát, vyčištění a kontrola funkčnosti čerpadel kondenzátu, desinfekce výparníku

Poptávkový formulář

Vaše jméno

Váš email (vyžadováno)

Váš telefon

Mám zájem o

Služba

Vaše zpráva

Katalogy klimatizací

logo_mitsubishi-electric
logo_LG-electronics
logo_toshiba
logo-daikin
logo-carrier
logo_airwell
Klimatizace Panasonic
logo_midea
klimatizace samsung

O klimatizacích